Za hasłem „Odważ się na zdrowie” kryje się projekt o pełnej nazwie „Kompleksowe działania zapobiegające nadwadze i otyłości w Metropolii Poznań, Działanie 6.6, poddziałanie 6.6.1 WRPO, Nr RPWP.06.06.01-30-0008/18„. Wpisuje się on w regionalny program zdrowotny „Odważ się na zdrowie – program metaboliczny dla mieszkańców Wielkopolski”. Celem projektu jest wsparcie mieszkańców Metropolii w walce z nadwagą i otyłością. Do udziału w programie kwalifikowane są osoby, które mieszkają lub pracują na terenie samorządów tworzących Stowarzyszenie Metropolia Poznań – w Poznaniu, powiecie poznańskim, gminie Szamotuły, Oborniki, Skoki lub Śrem.


Autorem regionalnego programu zdrowotnego „Odważ się na zdrowie – program metaboliczny dla mieszkańców Wielkopolski” jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Program jest finansowany ze środków i na zasadach określonych dla Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (RPWP.06.06.01-30-0008/18-00). Na jego realizację w Wielkopolsce przeznaczono środki Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości ponad 14 milionów złotych. 14 025 000 zł stanowi 85% finansowania projektu, pozostałe 15 procent pochodzi ze środków Budżetu Państwa oraz wkładu własnego beneficjentów. Stowarzyszenie Metropolia Poznań pozyskało na realizację projektu 4 890 009,22 zł.

Ludzie projektu

Alicja Piślewska

Dietetyczka z pasją do gotowania

Dietetyczka z pasją do gotowania, specjalizuje się w dietach mających na celu zdrową redukcję masy ciała; potrafi znaleźć kompromis między jakością a ilością spożywanych produktów; prywatnie miłośniczka sportu oraz morsowania; wyznaje zasadę, że zdrowe jedzenie to nie tylko zaspakajanie podstawowych potrzeb, ale lepsza jakość życia.

Karolina Bielecka

PowerBaba” o niespożytej energii

PowerBaba” o niespożytej energii; prowadzi treningi, zajmuje się zdrową żywnością, pobudza do wysiłku i mobilizuje nawet największych leni; przy Karolinie nie sposób się nudzić, skutecznie oducza słów „nie chce mi się”.

Mateusz Skarbiński

Trener pracujący z młodzieżą

Trener pracujący z młodzieżą i prowadzący naukę pływania; ukończył (AWF w Poznaniu) kierunki organizacja i zarządzanie sportem oraz manager sportu; zarządzał saunami i spa; organizował i zarządzał strefami największego zadaszonego parku wodnego w Europie.

Agnieszka Gostyńska

Specjalista psycholog kliniczny i psychoterapeutka

Specjalista psycholog kliniczny i psychoterapeutka; doktor nauk medycznych (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu); prowadzi zajęcia dydaktyczne z psychologii klinicznej, psychopatologii i diagnozy psychologicznej; fanka zdrowego stylu życia i zdrowej diety, cały czas w ruchu, ma ciągle nowe pomysły; jej pasją jest gra w tenisa.

Sandra Kałuzińska

Dietetyk

Dietetyk, zaangażowana w szerzenie wiedzy dotyczącej wpływu żywienia na profilaktykę chorób metabolicznych, aktualnie studentka akupunktury, na co dzień wykorzystuje z powodzeniem założenia dietetyki wg medycyny chińskiej, zakochana w jodze i szybkich, zdrowych, najlepiej jednogarnkowych potrawach.