p1_tlo2
baner
p1_tlo3
p1_tlo3-mob

Dziękujemy za zgłoszenie!

Najczęściej zadawane pytania

Czy program naprawdę jest bezpłatny? Czy nie ma w nim ukrytych kosztów?

Tak, udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Jest on finansowany z budżetu państwa oraz środków pochodzących z Unii Europejskiej. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa w zajęciach, nie płacą również za otrzymany sprzęt.

Do kiedy potrwają zapisy uzupełniające do programu?

Zapisy uzupełniające do programu trwają do końca listopada 2022 roku, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Jeśli wszystkie miejsca w programie zostaną zajęte wcześniej, zapisy zostaną przerwane.

Jak długo trwają zajęcia?

Program trwa ok. 6 miesięcy. Składa się z:

– 48 zajęć z aktywności fizycznej prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów
– 12 konsultacji dietetycznych (dwie odbywają się stacjonarnie, a 10 w formie zdalnej), które mają na celu wsparcie i doradztwo w procesie kuracji
– 6 webinarów psychologicznych lub indywidualnych konsultacji z psychologiem

Z czego składa się dieta w programie? Czy mogę wziąć udział w programie, jeśli cierpię na alergie pokarmowe?

W naszym programie nie istnieje uniwersalna dieta. Wszystkie zalecenia dietetyczne opracowywane są indywidualnie dla każdego z uczestników. Dietetycy prowadzą kurację w taki sposób, aby przekazać każdemu uczestnikowi indywidualne zalecenia, produkty, przepisy itp., które odpowiadają jego indywidualnej sytuacji i stanie zdrowia. Naszym celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych uczestników, dlatego opracowujemy diety tak, by ich stosowanie było dla uczestników nie tylko zdrowe, ale i przyjemne.

Czy w programie konieczne jest jedzenie produktów określonych producentów?

Program nie jest finansowany przez żadną firmę komercyjną. Nasi dietetycy określają wyłącznie składniki diety i ich proporcje. Nie ma żadnego znaczenia, czy uczestnicy kupują np. warzywa i owoce w sklepie, czy hodują we własnym ogrodzie.

Jestem osobą dość zajętą. Czy udział w programie nie będzie przeszkadzał mi w codziennych obowiązkach?

To uczestnik decyduje o terminach konsultacji i treningów, w których bierze udział tak, by nie kolidowały one z jego pracą lub innymi obowiązkami. Harmonogram spotkań jest dostosowany do osób pracujących na zmianę, w weekendy oraz takich którzy mają czas na kurację tylko wieczorem. Terminy konsultacji indywidualnych są uzgadniane z uczestnikami. Treningi grupowe są prowadzone w różnych dniach i godzinach i nie ma konieczności wyboru stałych pór na cały czas udziału w projekcie.

Wielokrotnie próbowałem zrzucać wagę, jednak zawsze zbędne kilogramy szybko powracały. Czy po zakończeniu programu moja waga utrzyma się na pożądanym poziomie?

Zależy nam na trwałej zmianie nawyków uczestników programu. Jeśli po zakończeniu programu trwają oni przy wypracowanych schematach żywieniowych i aktywności, są w stanie kontrolować swoją wagę i nie dopuścić do „efektu jojo”. Założeniem projektu jest nie tyle szybka utrata masy, co poznanie swojego organizmu i wypracowanie elementów pozwalających regularnie obniżać lub utrzymywać oczekiwaną liczbę kilogramów.